Osem tipov pre správny výber

1) Správna kombinácia matraca, postele a roštu.

Pri nákupe matraca je taktiež dôležité počítať s tým, že ho ukladáme na posteľ s roštom. Aby sme Vám výber uľahčili, ponúkame Vám stručný prehľad nielen roštov, ale tiež ich možné kombinácie s najvhodnejším matracom.

Najvhodnejšie kombinácie: pružinové matrace je vhodné uložiť na posteľ s pevnou perforovanou doskou alebo pevným roštom, kde medzery nepresiahnu 4-5 cm. Sendvičové a latexové matrace je vhodné uložiť na lamelový rošt, ktorý podporí ortopedické vlastnosti matraca, v prípade vyššej váhy užívateľa je možné ich uložiť na latový rošt. Všetky latexové a penové matrace z našej ponuky sú vhodné aj pre polohovateľné rošty.

2) Ako funguje relaxačný efekt kvalitných matracov?

Matrace musia dostatočne pevne a pritom citlivo kopírovať tvar tela v akejkoľvek polohe a správne ho podoprieť. Pri správne zvolenom matraci v polohe užíateľa  na boku zostává os chrbtice rovná, pri ležaní na chrbte je vo svojom prirodzenom fyziologicky zakrivenom tvare.

3) Prečo musí matrac "dýchať"?

Dôležité je, aby matrac bol vyrobený z priedušných materiálov, ktoré zaručia dostatočnú cirkuláciu vzduchu a svojou konštrukciou poskytne matrac priestor pre odvetrávanie vlhkosti.

4) Prečo musíte zohľadniť váhu užívateľa matraca?

Pri výbere matraca dbajte na to, aby ho bolo možno prispôsobiť hmotnosti užívateľa. Jedine tak dokáže matrac optimálne kopírovať a podoprieť telo užívateľa správne v jeho krivkách.

5) Ako zaistiť hygienu matraca?

Správnu hygienu matraca zaisťujú predovšetkým snímateľné pracie poťahy. 

6) Ako sa mám starať o matrac?

Nezabúdajte aspoň raz za pol roka matrac prevrátiť, znížite tak opotrebenie. Lôžkoviny cez deň nezastielame, ale umožníme ich dostatočné vetranie.

7) Prečo by som si mal dopriať k novému matracu i nové vankúše?

Anatomicky tvarovaný vankúš citlivo podoprie krčnú chrbticu. I ten najlepší matrac stráca svoj význam, pokiaľ si ľahnete na nesprávne tvarované vankúše. 

8) Tip na skvalitnenie odpočinku.

Len vo vetraných spálňach je možné plnohodnotne odpočívať. Nezabúdajte na prirodzený prísun čerstvého vzduchu, ktorý podporí relaxačné účinky spánku. V príliš vyhriatej spálni sa budeme prevaľovať a budiť sa i na tom najlepšom matraci.