Ako si správne vybrať rošt?

Lamelové rošty - zvyšujú životnosť a ortopedické vlastnosti matracov, pretože časť zaťaženia z matraca sa  prenáša na rošt. Lamelové rošty, najmä tie, ktoré môžu ponúknuť regulovanie tuhosti v rôznych zónach podľa potreby prispievajú k tomu, aby telo ležiaceho bolo v správnej polohe a chrbtica bola v rovine. Kvalitný rošt zaručuje najlepšiu variantu uloženia matraca z hľadiska ortopedického, zdravotného a životnosti matraca.

Lamelové rošty sú vhodné pre všetky typy matracov okrem pružinových a taštičkových.

UPOZORNENIE: Skutočný rozmer roštu je o 4 cm kratší a 1 cm užší, tzn. pri objednávke roštu 200 x 90 cm Vám doručíme rošt v skutočnej veľkosti 196 x 89 cm. V prípade, že by ste chceli presný rozmer, bude sa jednať o atyp.

Latové rošty - dobre poslúžia v kombinácii s kvalitným matracom (výška matraca od 16 cm). Každá jedna lata v ňom by mala udržať celú záťaž a medzery medzi latami by mali mať maximálne cca 5 cm. Patrí predovšetkým pod matrace s pružinovou kostrou, alebo pod matrace pre osoby s vyššou hmotnosťou (nad 130 kg).

Latové rošty sú vhodné pod všetky typy matracov, avšak pri penových matracoch sa odporúča min. výška jadra 14 cm.

UPOZORNENIE: Skutočný rozmer roštu je o 4 cm kratší a 1,5 cm užší, tzn. pri objednávke roštu 200 x 90 cm, Vám doručíme rošt v skutočnej veľkosti 196 x 88,5 cm. V prípade, že by ste chceli presný rozmer, bude sa jednať o atyp.

Polohovateľné lamelové a latové rošty (manuálne alebo elektrické) - predstavujú riešenie pre ľudí dlhodobo chorých alebo tých, ktorí trávia v posteli viac času, či len pre dokonalú relaxáciu.