Ako si správne vybrať matrac?

Matrace ponúkané na našej stránke spĺňajú všetky náročné kritériá na komfortný, kľudný a najmä zdravý spánok.

Kliknutím sem si prečítate vlastnosti jednotlivých pien matracov

Každodenné alebo príležitostné spanie?

Pre každodenný spánok klaďte dôraz na to, aký matrac si zvolíte. Naše matrace Vám zaručia kvalitný a pokojný spánok. V ponuke máme aj antidekubitné matrace, ktoré sú určené najmä pre osoby pripútané na lôžko. Otáčaním matraca predĺžite jeho životnosť.

Zdieľate spoločné lôžko s partnerom?

Ak zdieľate s partnerom spoločné lôžko, odporúčame Vám matrace dva. Každý matrac musí byť individuálne prispôsobený samotnému užívateľovi, predovšetkým kvôli jeho váhe, výške a prípadným zdravotným ťažkostiam. Práve preto sa nestáva, že rovnaký matrac vyhovuje obom partnerom súčasne.

Mäkký alebo tvrdý matrac?

Pokiaľ ležíme na príliš mäkkom alebo naopak príliš tvrdom matraci, je chrbtica celú noc neprirodzene prehnutá (deformovaná), a preto máme ráno problém vstať z postele. Na správne zvolenom lôžku je chrbtica užívateľa pri ležaní v správnom tvare. Kvalitný a správne zvolený matrac sa prispôsobí Vášmu telu, netlačí, ale nie je ani príliš mäkký.

Dôležité sú anatomické zóny!

Matrac by sa mal skladať z niekoľkých anatomických zón, aby Vám vyhovoval v oblasti ramien, bedrových kĺbov a podoprel Vás v oblasti krížov, pretože každá partia ľudského tela potrebuje pri spánku inú oporu. Naše matrace sú rozdelené do piatich, alebo siedmich anatomických zón, kde má každá zóna inú tuhosť, takže tejto potrebe vychádzajú maximálne v ústrety. 
Rôzne anatomické zóny sa kombinujú pre pohodlie a ortopedický efekt.

Aký máte v posteli rošt?

Väčšina ľudí si myslí, že vôbec nezáleží na tejto informácii, ale opak je pravdou. Ak chcete komfortnejšie ležanie, zvoľte lamelový rošt, ktorý je vhodný pre všetky typy matracov okrem pružinových, taštičkových a lamelových matracov. V prípade tvrdšieho ležania zvoľte latový rošt, ktorý je zároveň nutný v prípade, že máte pružinové, taštičkové alebo lamelové matrace. Taktiež je latový rošt odporúčaný v prípade, ak váha užívateľa je nad 130 kg.

Veľmi dôležitý je poťah!

Hygienu lôžka zabezpečuje aj poťahová látka, preto si premyslite, ktorú si zvolíte. Poťahová látka by mala byť snímateľná a prateľná. V ponuke máme okrem základných poťahových látok aj látky exkluzívnejšie a komfortnejšie. 
Všetky nami ponúkané poťahové látky sú vhodné pre alergikov a sú veľmi príjemné na dotyk.

Cena matraca!

Cena matraca závisí od kvality použitého materiálu a druhu poťahovej látky. Ale investícia do kvalitného spánku sa jednoznačne oplatí!!!

Venujte dostatok času výberu Vášho matraca!

Pri objednaní cez internet si matrac nemôžete vyskúšať, ale ani pri osobnom výbere za krátky čas nezistíte, či je matrac pre Vás vhodný. Preto Vám ponúkame 14 dní na vyskúšanie nového matraca v pohodlí Vášho domova.


Využite naše služby a poraďte sa s odborníkmi!