Vlastnosti matracov a pien

ROZHODUJE POČET ZÓN

Každá partia ľudského tela potrebuje pri spánku inú oporu. Práve matrace z rozlíšenými anatomickými zónami tejto požiadavke vychádzajú v ústrety. Matrace sú väčšinou rozdelené do 3, 5, až 7 zón s rozdielnou tuhosťou. Napríklad ramená a kolená vyžadujú mäkkosť, bedrá naopak vyžadujú tvrdšiu oporu. Dôležité je, aby bola chrbtica ležiaceho vždy vo vodorovnej polohe, nesmie byť "pokrivená". Rôzne anatomické zóny sa kombinujú pre pohodlie a ortopedický efekt.

ROZHODUJE MATERIÁL

Matrace GREENFIRST - sú upravené na báze prírodných esencií z citrónu, eukalyptu a levandule. Vyrábajú sa z novej generácie BIO peny, ktorá zabezpečuje účinnú ochranu proti roztočom. Svojím zložením sú matrace Greenfirst vhodné pre alergikov - hypoalergénna liečba. Matrace získali medzinárodný certifikát OKO-TEK Standard 100 (vhodné pre výrobky určené deťom). Poťah matracov si zachová svoju účinnosť aj po 30-tich cykloch prania pri 60°C. Unikátne, inovatívne, jedinečné - takto sa dajú charakterizovať matrace, ktoré sme pre Vás pripravili. Po rokoch skúseností Vám predstavujeme matrace exkluzívnej série GREENFIRST.

Matrace z viscoelastickej peny VISCOFOAM - (pamäťová pena) najnovším hitom sú v súčasnej dobe matrace z viscoelastickej, tzv. lenivej peny, dobre odvádzajú vlhkosť, sú antibakteriálne, antistatické a majú termoizolačné vlastnosti. Tento materiál mení svoju tvrdosť v závislosti na teplote užívateľa. To znamená, že matrac pri kontakte s telesným teplom mäkne a výborne sa tak prispôsobuje krivkám ľudského tela. Fyzikálne vlastnosti visco peny zostávajú konštantné pri teplote medzi 15-40 °C. Visco pena pôsobením ľudského tepla mení svoj tvar, čím sa pomaly prispôsobuje kontúram tela. Má antidekubitné vlastnosti -nevytvára protitlak , a preto je vhodná aj pre užívateľov pripútaných na lôžku. Zároveň má pozitívny vplyv na krvný obeh. Zvoliť tento typ matracu by mali určite jedinci, ktorých trápia bolesti chrbta.

Matrace zo studenej peny COOLFLEX - penové matrace sú vyrábané zo zdravotníckej matracovej peny, sú priedušné, majú elastické vlastnosti, tvarovú stálosť, sú komfortné a dokonale kopírujú krivky tela užívateľa. Studená HR /COOLFLEX pena: názov je odvodený od výrobnej metódy, pena sa vyrába za studena. Tak sa uvoľňuje menej škodlivých látok a je šetrnejšia k životnému prostrediu. Matrace zo studenej peny sa niekedy označujú aj skratkou HR. Vďaka kombinácií rôznych tuhostí pien a prepracovaným perforáciám jadra zaisťujú matrace ideálnu anatomickú polohu chrbtice. Studená pena je v niektorých prípadoch kombinovaná s lenivou penou  VISCOFOAM, ktorá optimalizuje svoju tuhosť a tvar podľa absorbovaného tepla, čo zaručuje výborné prispôsobenie matraca akejkoľvek váhovej kategórii pri všetkých režimoch spánku (na chrbte, na boku, ...). Matrace zo studenej peny poskytujú vynikajúce ortopedické vlastnosti a majú dlhú životnosť. Pre tieto matrace odporúčame použitie lamelového roštu. Matrace s vyšším jadrom (od 16 cm) možno uložiť aj na pevný latový rošt.

Matrace z polyuretánovej peny PUR - polyuretánová pena je základný typ materiálu pre výrobu matracov. Polyuretánová pena má prevažne otvorené  a vzájomne prepojené bunky, ktoré vytvárajú charakteristickú pórovitú štruktúru. Tento mäkký odľahčený polyuretán dobre kopíruje tvar tela, je priedušný, pevný a má dobrú životnosť.

Matrace z taštičkových pružín - jadro je konštrukčne odlišné od bonellového jadra. Pružiny sú v ňom nezávisle ukladané do taštičiek z netkanej textílie a tieto taštičky sú zväzované do jadra. Čím viac je takýchto taštičiek, tým sa lepšie prispôsobuje matrac Vášmu telu. Pružiny v týchto matracoch sú vyrábané z tenšieho drôtu, a preto sú aj mäkšie. Zatiaľ neprekonateľnými vlastnosťami taštičkových matracov je ich pružnosť, vzdušnosť a trvácnosť. Predsudky niektorých ľudí voči pružinovým matracom z dôvodu vŕzgania, či hrdzavenia sú neopodstatnené a u kvalitných značkových matracov vylúčené.

Matrace s pružinami - sú najvzdušnejším typom matracov a majú extrémne dlhú životnosť. Pružinové matrace predstavujú cenový stred a ideálnu voľbu pre užívateľov s vyššími nárokmi na nosnosť a tvrdosť matracu. Pružinový matrac vydrží aj dlhodobú nadmernú záťaž. Pre deti a nižšie váhové kategórie je vhodné lôžko kombinované s penovou hornou vrstvou, ktorá dodá matracu potrebné zmäkčenie. Použitý pružinový systém Bonell patrí k najkvalitnejším vôbec. Pružinové matrace je vhodné uložiť na pevnú podložku alebo latový rošt, neodporúča sa uloženie na polohovateľný rošt z praktického dôvodu, že pružinové jadro nemožno polohovať ako latexové matrace alebo penové matrace.

Farba pien matracov a vankúšov sa môže líšiť od ilustračných obrázkov uvedených v eshope matrace-rosty.sk

NÁBYTOK Z MASÍVU

POSTELE, ktoré ponúkame sú z masívneho buku a dubu, aby aj ten najnáročnejší  zákazník dostal to najlepšie a umožní mu tak prežívať domácu pohodu tým najpríjemnejším spôsobom. Na našej stránke nájdete zaujímavú a ucelenú ponuku postelí, matracov a roštov.

Pri drevených posteliach z masívneho buku a dubu objavíte jedinečné spojenie krásy,  účelnosti a komfortu, ktoré prinesie do Vašich spální nový nádych elegancie. Pri dnešnom štýle života,  potrebuje naše telo načerpať sily počas noci. Preto si musíme  pre zdravý spánok vybrať tú správnu posteľ. Nábytok je vyrábaný z masívneho dreva vysokej kvality. Profesionálne remeselnícke  spracovanie našich  nábytkárskych majstrov zaručuje vysokú životnosť, spoľahlivosť a precíznu prácu. Nadčasovosť našich výrobkov z dreveného masívneho buku a dubu je dôvodom, prečo si svojich zákazníkov nájdu vo všetkých vekových kategóriach.