05: Harmónia v spálni  V tejto kategórii nie sú žiadne produkty

 Ako dosiahnuť harmóniu v spálni

Poznáte finty Feng Šuej, vďaka ktorým sa vám zlepší spánok alebo napraví milostný vzťah? Nemusíte byť odborníkom na to, aby ste si vytvorili pohodlie a pokoj vo vašej spálni. Stačí zopár jednoduchých zmien.

Typ postele

Posteľ ako taká, napovie veľa o osobnosti človeka. Možno spávate na posteli ešte z detstva a má...

 Ako dosiahnuť harmóniu v spálni

Poznáte finty Feng Šuej, vďaka ktorým sa vám zlepší spánok alebo napraví milostný vzťah? Nemusíte byť odborníkom na to, aby ste si vytvorili pohodlie a pokoj vo vašej spálni. Stačí zopár jednoduchých zmien.

Typ postele

Posteľ ako taká, napovie veľa o osobnosti človeka. Možno spávate na posteli ešte z detstva a máte problémy s rastom alebo máte výsostne zdobenú posteľ s hrubými rámami a ozdobnými materiálmi a v reálnom živote diktujete každému svoj nasledovný krok. 

Postele sú intímnymi partnermi nášho celého života. Uchovávajú naše sny, spomienky, partnerské zážitky a mnoho iných emócií. Preto, ak vo vašom živote nastala zmena, najlepší spôsob ako sa s ňou vysporiadať je preloženie nábytku vo vašej spálni. Nikto totiž netúži po rozchode s partnerom, aby mu ho všetko v spálni pripomínalo. V takomto prípade pomáha premiestnenie samotného nábytku, ale aj výmena poťahov a obliečok na iné farebné či vzorové variácie. 

 Novomanželská posteľ

Novomanželom sa vo všeobecnosti neodporúča spávať na posteli, ktorú tvoria dva oddelené matrace a jeden rám. Takéto usporiadanie naznačuje vzťah, ktorý sa javí iba na povrch ako ideálny. Posteľ by nemala pozostávať iba z matracov položených na zemi a nemala by byť ani príliš vyvýšená. Oba varianty zabraňujú správnemu prúdeniu energie. Naopak, menšie vyvýšenie postele napomáha prúdeniu vzduchu i energie.

Jana senior.jpg

Farby

 Výrazne protikladné farby nie sú ideálnou voľbou do spální. Voľba bieleho nábytku a čiernej sedačky vyvoláva konflikt farieb a napätie. V takejto spálni si dobre neoddýchnete. Odporúčané je zvoliť si jemnejšie a svetlejšie farby, ktoré znázorňujú energiu jin. Podporiť energiu jin môžete i umiestnením predmetov v spálni, ktoré znázorňujú šťastie a lásku. Môžu to byť ozdobné predmety a doplnky v tvare srdca alebo teplých farieb. 

Predmety, ktoré v spálni nemajú čo hľadať

Jedným z takýchto predmetov je zrkadlo. Podľa starých čínskych múdrostí by v spálni vôbec nemalo čo hľadať. Ak už v našej spálni zrkadlo prítomné je, vyhnime sa umiestneniu postele oproti zrkadlu. Najlepšie je zrkadlá na noc zakryť alebo otočiť. Ani suché ozdobné kvety do spálne nepatria. Znázorňujú totiž mŕtvu energiu. V spálni by sme sa mali vyhnúť ukladaniu predmetov pod posteľ, ak nechceme aby sa nám o nich snívalo. Výnimku tvorí posteľná bielizeň. Elektronika, ako taká, by vôbec nemala zaberať priestor v spálni. A to ani v podobe televízorov či mobilných telefónov. Ich elektronické impulzy totiž narúšajú náš harmonický spánok.

Ak je v spálni neustáli neporiadok, bránite tým prirodzenému prúdu energie. Mali by sme sa vyhnúť uskladňovaniu nakopených kníh, počítačov, ťažkého nábytku. Výsledkom zbytočných predmetov môže byť, že je človek nepokojný, nerozhodný a môže odkazovať aj na chronické ochorenia vychádzajúce z nedostatočného prísunu energie. 

Viac