01: Ako vybrať správny matrac  V tejto kategórii nie sú žiadne produkty

Ako si správne vybrať matrac?

E-shop www.matrace-rosty.sk Vám dnes prináša článok o tom, ako dôležité je vybrať si správny matrac pre kvalitný spánok. 

Každodenné alebo príležitostné spanie?

Prvý a veľmi dôležitý faktor výberu správneho matraca je jeho využiteľnosť. Ak hľadáte matrac na každodenné spanie, musíte sa zamerať na kvalitu matracama...

Ako si správne vybrať matrac?

E-shop www.matrace-rosty.sk Vám dnes prináša článok o tom, ako dôležité je vybrať si správny matrac pre kvalitný spánok. 

Každodenné alebo príležitostné spanie?

Prvý a veľmi dôležitý faktor výberu správneho matraca je jeho využiteľnosť. Ak hľadáte matrac na každodenné spanie, musíte sa zamerať na kvalitu matracamateriál matracavýšku matraca a zloženie matraca. Pre optimálny komfort pri spánku odporúčame výšku matraca aspoň 17-18 cm. Kvalitný matrac je spolu s kvalitným roštom základom spánku, po ktorom budete vstávať oddýchnutí.

Z našej ponuky kvalitných matracov odporúčame pohodlný matrac MEMO PLUS s výškou až 20 cm. V cene matraca je dokonca vankúš a prikrývka zdarma.

Pre matrac určený na príležitostné spanie platia iné pravidlá. Matrac určený na príležitostné spanie by mal byť kompaktný a ľahko manipulovateľný. Z našej ponuky kvalitných matracov na príležitostné spanie Vám odporúčame skladací matrac TOMY PLUS. Ak Vás tento skladací matrac neoslovil, môžete si pozrieť našu ponuku iných cenovo dostupných skladacích matracov

Zdieľate spoločné lôžko s partnerom?

Jeden kvalitný matrac však nebude vyhovovať obom partnerom. Každý partner má na matrac iné požiadavky a iný komfort od matraca očakáva. Tento problém vyrieši kúpa dvoch kvalitných matracov. Dnešné matrace majú tzv. tvrdú stranu matraca a mäkkú stranu matraca, takže si môžete zvoliť tú stranu matraca, na ktorú máte práve chuť. Taktiež sú dva matrace ľahšie manipulovateľné a ľahšie viete vyčistiť odzipsovateľný poťah.

Mäkký alebo tvrdý matrac?

Pokiaľ ležíme na príliš mäkkom matraci alebo naopak príliš tvrdom matraci, je chrbtica celú noc neprirodzene prehnutá (deformovaná), a preto máme ráno problém vstať z postele. Na správne zvolenom lôžku je chrbtica užívateľa pri ležaní v správnom tvare. Kvalitný a správne zvolený matrac sa prispôsobí Vášmu telu, netlačí, ale nie je ani príliš mäkký.

Aký máte v posteli rošt?

Tomu, ako si vybrať správny rošt do postele sa budeme venovať v nasledujúcom článku. Už dnes Vám však prezradíme, že výber správneho roštu je rovnako dôležitý ako výber správneho matraca. V našej ponuke nájdete rošty vyrobené na Slovensku.

Veľmi dôležitý je poťah!

Hygienu matraca zabezpečuje aj poťahová látka, preto si premyslite, ktorú si zvolíte. Poťahová látka by mala byť snímateľná a prateľná. V ponuke máme okrem základných poťahových látok aj látky exkluzívnejšie a komfortnejšie. 
Nepodceňujte výber poťahu matraca, môžete tak predísť alergickej reakcii.

Cena matraca!

Cena matraca je určite faktor, ktorý ovplyvní jeho výber. Lacný matrac je síce cenovo dostupný, ale bude potrebné ho vymeniť oveľa skôr ako síce drahší, ale kvalitný matrac. Ak však hľadáte len dočasné riešenie, voľba lacného matraca je pre Vás ideálna. V našej ponuke lacných matracov nájdete matrace už od 69,90€! 

Venujte dostatok času výberu Vášho matraca!

Pri objednaní cez internet si matrac nemôžete vyskúšať, ale ani pri osobnom výbere za krátky čas nezistíte, či je matrac pre Vás vhodný. Preto Vám ponúkame 14 dní na vyskúšanie nového matraca v pohodlí Vášho domova.

Ak si však neviete poradiť s výberom správneho matraca, kontaktujte našich špecialistov.

Viac