Rýchly matracový tip 1: Oplatí sa kúpiť penový matrac?  V tejto kategórii nie sú žiadne produkty

Oplatí sa kúpiť penový matrac?

Penové matrace sú hitom spální na Slovensku. Ako už názov napovedá, ide o matrace vyrobené z peny. Na penové matrace sa využívajú viaceré typy pien, ktoré majú svoje špecifické vlastnosti. Medzi najpoužívanejšie patria matrace z lenivej peny, matrace zo studenej peny, matrace s flexifoam penou a matrace z bio peny...

Oplatí sa kúpiť penový matrac?

Penové matrace sú hitom spální na Slovensku. Ako už názov napovedá, ide o matrace vyrobené z peny. Na penové matrace sa využívajú viaceré typy pien, ktoré majú svoje špecifické vlastnosti. Medzi najpoužívanejšie patria matrace z lenivej peny, matrace zo studenej peny, matrace s flexifoam penou a matrace z bio peny. Na tento typ matracov sa hodia polohovateľné rošty.

Nevýhodou penových matracov môže byť ich vyššia cena a potreba vetrania, preto odporúčame ich uloženie na lamelový alebo latkový rošt.

Ich hlavná výhoda je výber pien, ktoré majú svoje unikátne vlastnosti. Lenivá pena zabezpečí tuhosť podľa tvaru Vášho tela, studená pena je priedušná a elastická, biopena je šetrná ku prírode.

Ich hlavný konkurent je pružinový matrac, na ktorý sa pozrieme v ďalšom dieli.  

Viac