12: Komoda je skutočne dôležitý kus nábytku  V tejto kategórii nie sú žiadne produkty

Chýba vám úložný priestor vo vašom obydlí a potrebujete si kúpiť novú komodu?  Rozhodujete sa v akom štýle by mala byť a z akého materiálu? Na trhu s nábytkom je ich veľký výber. Počnúc od moderných po tie tradičné, s lesklou povrchovou laminátovou úpravou až po komody zhotovené z prírodných drevených materiálov. Existujú dva prístupy k výberu n...

Chýba vám úložný priestor vo vašom obydlí a potrebujete si kúpiť novú komodu?  Rozhodujete sa v akom štýle by mala byť a z akého materiálu? Na trhu s nábytkom je ich veľký výber. Počnúc od moderných po tie tradičné, s lesklou povrchovou laminátovou úpravou až po komody zhotovené z prírodných drevených materiálov. Existujú dva prístupy k výberu nábytku do našich domácnosti. Niektorí k tomu pristupujeme čisto pragmaticky, účel a praktické využitie je na prvom mieste. Tu je dôležitá veľkosť komody, jej otváranie a ďalšie praktické doplnky.

komody

Moderné komody do spálne

Niektorí uprednostňujú dizajn nábytku

Druhý prístup sa zaujíma hlavne o dizajn, ide nám aj o emotívnu stránku veci. Ani jeden prístup nie je zlý, ale najlepšie je vždy skombinovať obidva. Rozmery nábytku sú tiež dôležité a kľúčové. Nemenej dôležitou súčasťou výberu komody je jej materiál. Páči sa Vám viac masívne drevo, alebo by ste radšej moderný štýl s jednoduchými tvarmi a bielym lakom? Teraz nastupuje pri výbere tohto nábytku prístup, ktorý využíva cit pre dizajn. Väčšina ľudí chce dať svojmu interiéru jednotný štýl. V tomto kroku je teda dobré rozhodnúť sa aký. Páčia sa vám vyrezávané komody, ktoré pôsobia rustikálnom dojmom? Chcete v interiéri hlavne farby a pestrosť? Poznáte odpoveď? Asi ťažko, každý máme rôzne predstavy.

komody

Tento typ nábytku má široké využitie v domácnosti

Komody poskytujú hlavne úložný priestor

Hlavným dôvodom, prečo si ale vlastne komodu kupujeme, je jej praktická stránka. Sú to jej možnosti uskladnenia hlavne šatstva. Charakter a veľkosť úložného priestoru je asi najdôležitejší faktor pri našom rozhodovaní. Taktiež zosúladenie nábytku s interiérovými farbami a inými kusmi nábytku v miestnosti. Dôležitú úlohu hrá aj počet šuplíkov. Potrebujete uložiť len pár drobností u Vás v predsieni? Potom si pokojne vystačíte napríklad s tromi zásuvkami. Chcete naopak naozaj priestrannú komodu, ktorá prichýli množstvo rôznorodých vecí u Vás v spálni? Nie je problém dať si vyrobiť komody na mieru aj s tuctom šuplíkov.

Viac